بررسی دلایل خرابی کولر گازی


بررسی دلایل خرابی کولر گازی و سرویس کردن کولرگازی

علت اصلی خرابی کولرگازی را فقط متخصصان و کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی می توانند تشخیص دهند اما به طور کلی دلایلی وجود دارد که نشان دهنده ی خرابی کولرگازی شماست و نیاز به سرویس کردن کولرگازی دارد.

برخی از دلایل خرابی کولرگازی عبارتند از:

 • وجود برفک و یخ بر روی کولرگازی
 • خاموش شدن ناگهانی
 • روشن شدن خودکار
 • کاهش سرما
 • کار نکردن سیستم تهویه
 • تولید صدای غیر معمول

این موارد اصلی ترین دلایل خرابی کولرگازی هستند ولی ممکن است کولرگازی شما به دلیل مشکلات دیگری خراب شود به همین علت شما باید تعمیر کولرگازی خود را به کارشناسان و متخصصان بسپارید.

 • وجود برفک و یخ برروی کولرگازی:

در همه فصل ها احتمال یخ زدگی کولرگازی وجود دارد وهیچ تفاوتی بین فصل گرما و سرما ندارد. یکی از راه های مقابله با یخ زدن، سرویس کردن کولرگازی در ابتدای هر فصل است.

یکی از مهم ترین علت های سرویس دوره ای کولر گازی جلوگیری از یخ و برفک زدن است. در بیشتر مواقع با سرویس کردن کولرگازی می توان از یخ زدن و برفک زدن آن پیشگیری کرد و احتیاجی به تعمیرکولرگازی نیست.

برای سرویس کردن کولرگازی و اسپلیت میتوانید با کارشناسان سرویس یار در ارتباط باشید.

 • خاموش شدن ناگهانی:

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کولرگازی شما پیش بیاید خاموش شدن ناگهانی آن است که دلایل مختلفی دارد. برخی از دلایل اصلی خاموش شدن کولرگازی عبارتند از:

 1. خراب شدن برد الکتریکی
 2. گرفتگی مسیر جریان گاز
 3. مشکل اتصال در سیستم برق کشی
 4. خراب شدن رله استارت
 5. خراب شدن کمپرسور

 • روشن شدن خودکار:

روشن شدن خودکار کولرگازی از مشکلاتی است که نباید نادیده گرفته شود زیرا اگر به موقع تشخیص داده نشود ممکن است پرهزینه ترین مشکل باشد.بنابراین آماده سازی و سرویس کردن کولرگازی  برای شروع فصل تابستان بسیارمهم است.

گاهی ممکن است خراب شدن ترموستات باعث روشن شدن خودکار کولرگازی شود.زمانی که ترموستات عملکرد نامناسبی داشته باشد باعث قطع و وصل شدن اتصالات در سیم کشی می شود.

 • کاهش سرما:

در فصل گرما، کولر گازی یکی از بهترین وسایل سرمایشی است اما گاهی ممکن است به جای اینکه فضای سردی ایجاد کند، باد گرم تولید کند. در صورت بروز چنین مشکلی پیش از تعمیرکولرگازی بهتر است اطمینان داشته باشید که درجه سرمایش کولربر روی درجه مناسبی است. اما اگر درجه سرمایشی کولر مناسب بود ولی همچنان باد گرم تولید میکرد بهتر است آن را خاموش کرده و برای تعمیر کولرگازی خود اقدام کنید.

سرویس کردن کولرگازی

 • کار نکردن سیستم تهویه:

 سیستم تهویه و فن کولرگازی شامل موتور، پروانه و بلوور است که از مهمترین قطعات دستگاه به شمار می رود. اگر سیستم تهویه و فن دستگاه دچار ایراد شود درعملکرد صحیح دستگاه تاثیر منفی می گزارد زیرا عدم ارتباط فن کولر با قطعات دیگر کولرگازی باعث می شود دستگاه عملکرد مناسبی نداشته باشد.

سیستم فن و تهویه کولرگازی با چرخش باعث می شود تا هوای گرم از بیرون به داخل دستگاه وارد و پس ازسرد شدن توسط گاز مبرد به فضای خارج فرستاده شود.

در صورت بروز چنین مشکلی حتما برای تعمیرکولرگازی خود اقدام کنید.

 • تولید صدای غیر معمول:

یکی از شایع ترین مشکلات کولرگازی تولید صدای غیر معمول وناهنجار است. دلیل صدای غیر معمول کولرگازی دو بخش می تواند باشد:

1_ پنل داخلی

2_ پنل خارجی

گاهی ممکن است دلیل صدای بلند کولرگازی، تراز نبودن دستگاه باشد که علت آن دقت پایین نصاب در هنگام نصب است که در اثر گذر زمان منجر به تولید صدای ناهنجار می شود.

در بعضی مواقع شکسته شدن پره های فن بر اثر گذر زمان می تواند باعث ایجاد صدای بلند شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی و کاهش هزینه های تعمیر کولرگازی، سرویس کردن کولرگازی را به تعویق نیاندازید. یکی از مهمترین کارهایی که در سرویس کردن کولر گازی انجام می شود روغن کاری دستگاه است و ممکن است عدم وجود روغن در میان اجزای کولر گازی باعث اصطحکاک و تولید صدای ناهنجار شود.

تعمیر انواع کولرگازی توسط متخصصین و کارشناسان حرفه ای

گاهی ممکن است برای تعمیر کولرگازی دچار مشکل شوید و دسترسی راحتی به نمایندگی تمامی برند هارا نداشته باشید، پس برای حل مشکل میتوانید تعمیرکولرگازی خودتان را به کارشناسان و متخصصین حرفه ای سرویس یار بسپارید. کارشناسان سرویس یار با دانش و تجربه ای بسیار در زمینه تعمیرات لوازم خانگی این افتخار را دارند که در خدمت شما عزیزان باشند. بعلاوه خدمات سرویس یار شامل: 1- 6ماه گارانتی خدمات 2- متخصصان مجرب 3- پشتیبانی 24 ساعته 4-هزینه های منصفانه و 5- سرعت در ارائه خدمات می باشد. شما میتوانید جهت درخواست تعمییرات خود از طریق سایت سرویس یار و یا تماس با شماره تلفن 09123625404 درخواست خود را همین حالا ثبت کنید.

برخی دیگر از خدمات سرویس یار شامل:

تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر یخچال و … می باشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *