تعمیر موبایل

به دلیل افزایش قیمت گوشی و کاهش قدرت خرید مردم مسلما نیاز بازار به تعمیرات موبایل افزایش می یابد. مراکز تعمیر موبایل به تعداد زیادی مشاهده می شوند اما سپردن گوشی به دست هر تعمیرکاری دست نیست و شما باید به یک مرکز تعمیر موبایل معتبر بروید. سرویس یار با داشتن ابزارات و تجهیزات تخصصی و همچنین داشتن تعمیرکاران موبایل خبره توانسته است رضایت بسیاری از کاربران موبایل را جذب کند. وجود کارگاههای مجزا برای انواع مشکلات گوشی با وجود تجهیزات تخصصی و تعمیرکاران زبده باعث افزایش کیفیت تعمیرات این مرکز شده است.

خدمات و تعمیر موبایل در سرویس یار

تعمیر برد موبایل

برد موبایل شامل قطعات مهمی چون مقاومت، خازن، دیود، پردازنده، حافظه فلش و حافظه رام است که ارتباط بین آنها را برقرار می کند و تمامی قطعات از طریق برد پردازش های مورد نظر را دریافت کرده و اجرا می کنند. تمامی قطعات و بخش های تمامی لوازم الکترونیکی توسط برد کنترل می شود. برد گوشی دقیقا به مانند یک مادربرد کامپیوتر یا لپ تاپ کار می کند.

گوشی شما زمانی نیاز به تعمیر برد دارد که موارد زیر اتفاق بیافتد:

 1. خاموش شدن موبایل
 2. صدا نداشتن
 3. هنگ کردن گوشی
 4. بالا نیامدن سیستم عامل گوشی
 5. شارژ نشدن دستگاه
تعمیر برد موبایل
تعمیر برد موبایل

تعمیر سوکت شارژ موبایل

سوکت شارژ موبایل تنها برای شارژ کردن باتری موبایل استفاده نمی شود بلکه شما می توانید با وصل کردن کابل به سوکت موبایل را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید. وصل کردن کابل(OTG) و حتی وصل شدن به اینترنت گوشی توسط کابل یو اس بی رخ خواهد دارد.

با خرابی سوکت شارژ گوشی نه تنها نمی توانید موبایل را شارژ کنید بلکه نمی توانید آنرا به دستگاه های دیگر وصل کنید بنابراین بهتر است سریعا نسبت به تعمیر سوکت شارژ موبایل اقدام کنید. چنانچه پایه های سوکت شارژ از روی برد جدا شده باشند در این صورت امکان تعمیر آن وجود دارد اما اگر اجزای داخلی سوکت از کار افتاده باشند، برای رفع مشکلات فوق باید سوکت تعویض شود. تشخیص این موضوع توسط کارشناسان تعمیرات موبایل صورت می گیرد.

تعمیر سوکت شارژ موبایل

تعمیر سوکت شارژ موبایل

تعمیر دوربین موبایل

یکی از معیارهای اصلی تولیدکنندگان برای رقابت در بازار گوشی بکاربردن دوربین های قوی است. دوربین موبایل جزو قطعات حساس گوشی است که می تواند بر اثر اختلالات نرم افزاری یا سخت افزاری خراب شود. عواملی که باعث خرابی دوربین گوشی می شود و نیاز به تعمیر دارد شامل عوامل زیر است:

 1. آلودگی لنز و وجود لکه و گرد و خاک در لنز می تواند موجب کاهش کیفیت تصاویر ثبت شده شود
 2. نفوذ مایعات به درون دوربین می تواند در عملکرد این قطعه مشکل ایجاد کند
 3. فلش کردن گوشی های هوشمند نیز می تواند باعث ایجاد مشکل در دوربین گوشی شود
تعمیر دوربین موبایل

تعمیر دوربین موبایل

تعمیر اسپیکر موبایل

عوامل زیادی می تواند باعث اختلال در اسپیکر گوشی شود که شامل موارد زیر است. البته قبل از تعمیر اسپیکر موبایل اول از هر چیزی از اتصال صحیح لوازم جانبی ای مثل هدست بر گوشی خود مطمئن شوید. همچنین برگرداندن تظیمات موبایل به تنظیمات کارخانه در مواقع زیادی می تواند مشکل را حل کند.

 1. اختلال در عملکرد نرم افزاری موبایل
 2. تغییر تنظیمات صدای موبایل
 3. تجمع گرد و خاک و کثیفی روی اسپیکر موبایل
 4. خیس شدن اسپیکر و مرطوب شدن آن
 5. ضربه خوردن و آسیب دیدن اسپیکر
 6. استفاده از قطعه بی کیفیت هنگام تعمیر اسپیکر موبایل
تعمیر اسپیکر موبایل

تعمیر اسپیکر موبایل

تعمیر تاچ و ال سی دی موبایل

ضربه خوردن و شکستگی تاچ و ال سی دی موبایل باعث ایجاد نقطه تیره یا ترک های تار عنکبوتی می شود که که این هنگام نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی موبایل دارید.

تعمیر تاچ و ال سی دی موبایل

تعمیر تاچ و ال سی دی موبایل

تعویض گلس موبایل

برخی اوقات کاربران با شکستگی گلس موبایل به مراکز تعمیر موبایل مراجعه می کنند. شکستگی گلس و تعویض آن باعث کاهش هزینه عوض کردن تاچ و ال سی دی موبایل می شود.

تعویض گلس موبایل

تعویض گلس موبایل