دلایل متداول گرم نشدن غذا در مایکروویو

در بسیاری از خانه‌ها و دفاتر کار، مایکروویو تنها وسیله ای است که در آشپزخانه استفاده می‌شود. با کمک این وسیله، می‌توانید غذاها و نوشیدنی‌های مختلف را گرم و یا طبخ کنید. این وسیله کوچک و کاربردی، تمام این کارها را در زمان کمی انجام می‌دهد. بنابراین هنگامی که مایکروویو شما خراب می‌شود، طبیعی است که سعی کنید، به سرعت، به دنبال تعمیر آن باشید.

علی‌رغم کاربرد ساده این وسیله، عملکرد مایکروویو و ماکروفر بسیار پیچیده است. بنابراین مشکلات و دلایل متعددی وجود دارد که می‌تواند باعث خرابی مایکروویو شما شود. در واقع، لیست رایج‌ترین مشکلات مایکروویو به تنهایی طولانی است و هر مشکلی دلایل احتمالی متعددی دارد. یکی از این خرابی‌ها، مشکل مایکروویو در گرم نکردن غذاست. در این حالات اگرچه دستگاه کار می‌کند و روشن می‌شود، غذا یا نوشیدنی شما را گرم نخواهد کرد.

سرویس یار در این مقاله، به بررسی علل این مشکل و راهکارهای رفع آن خواهد پرداخت. اگرچه به احتمال بسیار زیاد، برای تعمیر آن به کمک یک تکنسین نیاز خواهید داشت.

چرا مایکروویو غذا را گرم نمی‌کند؟

اگر مایکروویو شما غذا را گرم نمی‌کند، تعدادی از قطعات می‌توانند مسئول این مشکل باشند. شما با کمک یک مولتی متر، می‌توانید سه مشکل رایج را به تنهایی عیب‌یابی کنید. فقط مطمئن شوید که قبل از بررسی عملکرد داخلی، مایکروویو را از برق بکشید. با این حال، اگر در مورد نحوه برخورد با مشکل مطمئن نیستید، شاید بهتر است از خدمات یک متخصص برای کمک به تشخیص و رفع مشکل استفاده کنید. در این صورت شما می‌توانید با کارشناسان سرویس یار برای خدمات تعمیر ماکروویو به شماره 09123625404 تماس حاصل کنید.

قطعاتی که نیاز به بررسی دارند، چه قطعاتی هستند؟

برای یافتن دلیل مشکل عملکرد نادرست مایکروویو، بخش‌های زیر را بررسی کنید:

مشکل دیود ولتاژ بالا

دیود قطعه‌ای از تجهیزات است که به هدایت جریان الکتریسیته در جهت درست، به مگنترون کمک می‌کند و معمولاً در پشت پانل جلویی مایکروویو در نزدیکی کنترل‌ها قرار دارد. اگراین قطعه سوخته باشد، مایکروویو نیرویی برای چرخاندن مگنترون و گرم کردن غذا تولید نمی‌کند.

می توانید پنل کابینت جلویی را با استفاده از پیچ گوشتی جدا کنید و با استفاده از یکی از بهترین مولتی‌مترها قطبیت دیود را بررسی کنید. در صورت عملکرد صحیح، این قطعه باید در یک جهت مقاومت کم و در جهت دیگر مقاومت بالا از خود نشان دهد. در غیر این صورت، دیود ولتاژ بالا باید تعویض شود. گاهی اوقات دیود قطبیت صحیح را نشان می‌دهد و در این مورد، ممکن است یک تکنسین واجد شرایط لازم باشد مدارهای برق ولتاژ بالا را در مایکروویو بررسی کند.

برای تعویض قطعات و تعمیر مایکروویو سامسونگ خود، می‌توانید با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس بگیرید.

مشکل در عملکرد سوئیچ درب مایکروویو

 مایکروویو تا زمانی که درب در حالت بسته قرار نگیرد، گرم نمی‌شود. گاهی اوقات، سوئیچ در یک مایکروویو قدیمی ممکن است به درستی قفل نشود، به خصوص زمانی که درب به طور مکرر باز و بسته شود. این یک مکانیسم ایمنی خوب است، زیرا مایکروویو با باز بودن در به طور ناایمن کار می‌کند. یک نشانگر خوب مبنی بر اینکه سوئیچ درب مشکل دارد این است که وقتی در بسته است چراغ روشن بماند و مایکروویو کار نکند.

می‌توانید این مشکل را با استفاده از مولتی متر برای اینکه ببینید آیا برق از سوییچ‌ها می‌آید یا نه، بررسی کنید. اگر مایکروویو شما دکمه‌ای برای باز کردن در دارد، هنگام چک کردن سوئیچ‌های در، آن را فشار دهید. اگر پایانه‌های مایکروویو عدد صفر را نشان بدهند، پیوستگی دارند. در غیر این صورت، سوئیچ‌ها باید تعویض شوند.

برای تعویض قطعات و تعمیر مایکروویو دوو خود، می‌توانید به سایت سرویس یار مراجعه و با ما تماس بگیرید.

مشکل در سویچ درب مایکروویو

وجود مشکل و خرابی در مگنترون

هنگامی که یک مگنترون از کار می‌افتد، همچنین می‌تواند فیوزها را منفجر کند که می‌تواند باعث خرابی‌های دیگر در مایکروویو شود.

به دلیل ماهیت خطرناک تعمیرات ولتاژ بالا، توصیه می‌شود که یک متخصص حرفه‌ای یک مگنترون معیوب را جایگزین کند. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تشخیص خرابی مگنترون را نیز به متخصصان سرویس یار در امور تعمیر مایکروویو بسپارید. بسته به اینکه مایکروویو شما چند ساله است، اگر مگنترون خراب شده باشد، بهتر است دستگاه را به طور کامل تعویض کنید.

برای تعویض و تعمیر مگنترون مایکروویو ال جی خود، می‌توانید با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

تنظیم نادرست تایمر

مایکروویوها گاهی اوقات، تنها به دلیل خطای کاربری خودمان کار نمی‌کنند. بسیاری از ما به ندرت از دکمه‌های ویژگی اضافی در مایکروویوهای خود استفاده کرده‌ایم، زیرا معمولاً فقط به چند دقیقه زمان نیاز داریم تا یک کیسه پاپ کورن را بیرون بیاوریم یا یک ظرف را استریل کنیم. اگر مایکروویو شما گرم نمی‌شود، ممکن است بخواهید تنظیم تایمر تاخیر را بررسی کنید. در این حالت مایکروویو منتظر است تا در زمان دیگری شروع به اجرای برنامه پخت کند. اگر تایمر به راحتی خاموش نشد، همیشه می‌توانید مایکروویو را برای لحظه‌ای جدا کنید تا سیستم را مجدداً تنظیم و راه اندازی شود.

دلیل گرم نشدن برخی از غذاها در مایکروویو

مایکروویو برای گرم کردن غذای باقی مانده، گرم کردن آب و موارد دیگر مفید است، اما باور کنید یا نه، آنها قادر به انجام این عمل در برخی غذاها نیستند. اگرچه موارد ایجاد این خطا غیر معمول است، اما بهتر است بررسی کنید که غذاهای خیلی خشک یا بدون چربی را گرم نکنید. در حالی که فیزیک پشت این پدیده پیچیده‌ است، امواج مایکروویو اساساً مولکول‌های آب و چربی موجود در غذا را بهتر از سایر مولکول‌ها گرم می‌کنند. بنابراین، اگر غذای شما به اندازه کافی سریع یا اصلاً گرم نمی شود، ممکن است به این دلیل باشد که غذا بدون چربی، بسیار خشک یا هر دو است. به یاد داشته باشید که غذاها و مواد خاصی هستند که به دلایل ایمنی هرگز نباید در مایکروویو حرارت داده شوند. حرارت دادن فلزات می تواند آسیب قابل توجهی به دستگاه و حتی خانه شما وارد کند. همچنین یخ زدایی گوشت در مایکروویو به دلیل رشد باکتری‌ها می‌تواند خطرناک باشد.

مشکلات غیرمتداول‌تر برای گرم نشدن غذا در مایکروویو

گرم نشدن غذا در مایکروویو

این مشکلات شامل موارد زیر هستند:

مشکل در فیوز حرارتی، محافظ حرارتی

مانند هر وسیله گرمایشی، مایکروویوها دارای محافظ در برابر گرمای بیش از حد هستند. این محافظ‌ها عموما به صورت فیوز در آن قرار گرفته‌اند.

مشکل در خازن، ترانسفورماتور ولتاژ بالا

اینها با دیود ولتاژ بالا برای تغذیه مگنترون کار می‌کنند. آنها برخی از پیچیده‌ترین قطعات برای تعویض هستند. مگر اینکه مایکروویو شما کاملاً جدید و پیشرفته باشد، احتمالاً به جای تعویض آن‌ها، خرید یک ماکروفر جدید به صرفه‌تر باشد.

مشکل در برد کنترل

برد کنترل مایکروویو همانند مادربرد کامپیوتر شماست و همه چیز را کنترل می‌کند. به این معنی که اگر مشکل یا خرابی در آن به وجود بیاید، عملکرد دستگاه شما مختل خواهد شد.

در صورتی که نتوانستید عیب دستگاه مایکروویو و ماکروفر خود را بیابید و از گرم نشدن غذا در مایکروویو خسته شدید، می‌توانید برای عیب‌یابی و تعمیر دستگاه خود، به سایت سرویس یار مراجعه کنید و یا با شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

برخی دیگر از خدمات سرویس یار شامل:

تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر یخچال و می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *