دلایل مشکل تاچ گوشی و نحوه رفع آن

منتشرشده توسط فرشاد ذوقی در تاریخ

دلایل مشکل تاچ گوشی و نحوه رفع آن

تاچ یا لمسی بودن گوشی از فناوریهای متداولی است که اکثر گوشی های اندرویدی دارند. علاوه بر لمسی بودن گوشی بیشتر دستگاههای الکترونیکی چون آیفون تصویری و حتی دستگاه پوزر هم دارای صفحه نمایشگر لمسی هستند و مشکل تاچ گوشی می تواند یک مشکل حاد برای گوشی محسوب شود. مشکل تاچ گوشی می تواند به دلایلی چون وجود نرم افزارهای مخرب بوجود بیاید و مشکلات نرم افزاری باعث ایجاد کندی یا مشکل تاچ گوشی شود که باید آنرا حل کنید.

در صورتی که مشکلی در تاچ گوشی بدون آسیب فیزیکی و کاملا اتفاقی رخ دهد ممکن است از مشکلات نرم افزاری گوشی باشد. شما می توانید با روشهای زیر اقدام به رفع مشکل تاچ موبایل کنید در غیر اینصورت می توانید با گرفتن شماره تلفن ۰۹۳۵۵۷۳۱۱۳۳ سرویس یار مشکل را با تعمیرکار موبایل در میان بگذارید تا در اسرع وقت در منزل یا موقعیت شما حاضر شوند و نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

روش های حل مشکلات لمس گوشی های اندرویدی

ری استارت کردن گوشی

هنگ کردن گوشی و کار نکردن تاچ گوشی توسط ری استارت کردن گوشی حل می شود. به طور کامل ۸۰ درصد از این مشکل با یک بار خاموش روشن کردن گوشی حل خواهد شد. کافیست گوشی را خاموش کنید و یک دقیقه صبر کنید و مجددا گوشی را روشن کنید.

خارج کردن سیمکارت و کارت حافظه گوشی

ممکن است یکی از دلایل کار نکردن تاچ گوشی سیم  کارت و کارت حافظه باشد.

  1. یک بار گوشی را خاموش کنید.
  2. اقدام به خارج کردن سیمکارت و کارت حافظه کنید.
  3. گوشی را بدون سیمکارت و کارت حافظه روشن کنید.
  4. بررسی کنید که بدون سیمکارت و کارت حافظه مشکل تاچ گوشی حل شده است یا خیر

کالیبره کردن گوشی

در صورتی که تاچ گوشی کند باشد یا به خوبی کار نکند می توانید با نرم افزارهای خاص اقدام به کالیبره کردن گوشی کنید. اپلیکیشن های خاص کالیبره کردن را می توانید در پلی استور دانلود کنید. عبارت touch screen calibration را در Google Play Store جستجو کنید و این اپ ها را بیابید.

ریست کردن گوشی

در صورت رفع نشدن مشکل لمس گوشی اندروید باید اقدام به ریست کردن گوشی کنید. ریست فکتوری یا بازگشت به کارخانه باعث از بین رفتن کل داده های گوشی و کارت حافظه می شود بنابراین بهتر است قبل از انجام این کار حتما از داده ها و اطلاعات بک آپ بگیرید.

اجرای گوشی در حالت Safe Mode

نرم افزارهای مخرب یا ناسازگار ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در لمس گوشی شود. هنگام اجرای حالت Safe Mode گوشی، تمامی برنامه هایی که نصب کرده اید، به صورت موقت غیرفعال خواهند شد. پس اگر بعد از اجرای گوشی حالت Safe Mode در گوشی، مشکل لمس گوشی حل شد، باید نرم افزار های مخرب را بیابید و حذف کنید.

نویسنده : فرشاد ذوقی


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *