دلایل مهم برای نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی به یکی از مهم‌ترین وسایل مورد نیاز در هر خانه تبدیل شده است.‍‍ بنابراین به طور مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مشکلات متداولی که برای این وسیله ضروری پیش می‌آید، نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. این مشکل ممکن است در هر مرحله از شستشو، به ویژه در مرحله خشک کردن لباس‌، به وجود بیاید. دلایل مختلفی برای عدم چرخش ماشین لباسشویی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

علت‌های نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

چند دلیل متداول برای توقف چرخش ماشین لباسشویی وجود دارد. بسیاری از این دلایل ساده هستند و به سادگی برطرف می‌شوند. این دلایل شامل موارد زیر است:

دلایل مربوط به نحوه قرارگیری ماشین لباسشویی

در بسیاری از موارد، دلایل متداول نچرخید ماشین لباسشویی به موارد زیر مربوط هستند:

بار نامتعادل

یکی از دلایل رایج در بروز این مشکل، استفاده از لباس‌های سنگین‌تر از توان لباسشویی است. این کار باعث می‌شود که هنگام شستشو، لباس‌ها به طور یکنواخت در اطراف دیگ قرار نگیرند. هنگامی که وزن در یک طرف ماشین لباسشویی باشد، چرخه چرخش دیگ اجرا نخواهد شد.

ماشین لباسشویی تراز نیست

یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، زمانی است که ماشین لباسشویی شما تراز نیست. در این حالت، چرخه چرخش دیگ به درستی اجرا نخواهد شد. معمولاً، اگر هنگام استفاده، لباسشویی تراز نباشد، هنگام تلاش برای چرخش، صدای بسیار بلندی ایجاد می‌کند و می‌لرزد. این نشانه‌ای است که می‌تواند به شما بگوید باید در نحوه قرارگیری دستگاه خود تجدید نظر کنید.

عدم اتصال دستگاه به برق

گاهی اوقات ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو، از برق جدا می‌شود. اگر دستگاه  شما در اواسط چرخه شستشو از کار افتاد، بررسی کنید که همچنان به برق متصل باشد. همچنین می‌توانید فیوزها را نیز بررسی کنید. در صورتی که قطعی برق متصل به ماشین را پیدا نکردید، با کارشناسان تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

شما می‌توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس بگیرید.

استفاده از سیم سیارنامناسب

ماشین‌های لباسشویی به یک پریز برقی سنگین نیاز دارند تا بتوانند برق کافی برای کار کردن دریافت کنند. اگر دستگاه خود را به سیم سیار وصل کرده باشید، ماشین شما نمی‌تواند برق کافی بکشد. این اتفاق ممکن است باعث گرمی بیش از حد موتور و خاموشی آن شود. به احتمال زیاد پس از خنک شدن موتور، دستگاه دوباره کار خواهد کرد. استفاده از چندراهی نیز عمر دستگاه شما را کاهش می‌دهد.

کف خیلی زیاد

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

اگر دستگاهی با راندمان بالا یاHE  دارید، باید از مواد شوینده‌ای در دستگاه خود استفاده کنید که کف نمی‌کند. سنسورهای موجود در ماشین لباسشویی شما، کف مواد شوینده معمولی را حس می‌کنند و فکر می‌کنند که ماشین خیلی پر شده است.

سپس ماشین لباسشویی به درستی نمی چرخد ​​و شما را با لباس خیس رها می‌کند. از شوینده‌هایی استفاده کنید که کمتر کف کنند. علی‌الخصوص هنگامی که البسه توری مانند پرده را در ماشین لباسشویی قرار می‌دهید.

پیچ خوردگی در شلنگ یا انسداد در سیستم تخلیه

این یکی دیگر از مشکلات مرتبط با نچرخیدن ماشین لباسشویی‌ست. هر چند وقت یکبار ممکن است در شیلنگ تخلیه، پیچ ​​خوردگی ایجاد شود که از تخلیه مناسب آب جلوگیری می‌کند. مشکل دیگر ممکن است این باشد که یک شی کوچک مانند سکه، کلید یا دکمه در شلنگ تخلیه جا افتاده باشد. این در نهایت باعث انسداد می‌شود. همچنین از تخلیه مناسب ماشین لباسشویی شما جلوگیری می‌کند.

در صورت آسیب‌دیدگی شلنگ تخلیه و نیاز به تعویض آن، می‌توانید از خدمات تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی استفاده کنید.

شما می‌توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی الجی خود با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

دلایل تکان نخوردن و نچرخیدن ماشین لباسشویی

مواقعی وجود دارد که ماشین لباسشویی نه تکان می‌خورد و نه می‌چرخد. در این مواقع عوامل زیر دخیل هستند:

کوپلینگ موتور

اگر ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بار کنید، ممکن است ماشین لباسشویی شما تکان نخورد یا نچرخد. در این حالت کوپلینگ موتور از کار می‌افتد به طوری که شما موتور یا گیربکس ماشین لباسشویی خود را خواهید سوزاند.

همچنین کوپلینگ‌های موتور، پس از مدتی فرسوده می‌شوند، بنابراین ممکن است کوپلینگ موتور شما از کار افتاده باشد زیرا شکسته است و نیاز به تعویض دارد.

در صورت نیاز به تعویض کوپلینگ ماشین لباسشویی آبسال خود با کارشناسان سرویس یارف به شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

درایو تسمه

یکی از دلایلی که ماشین لباسشویی شما نه تکان می‌خورد و نه می‌چرخد این است که درایو تسمه شما شکسته یا از چرخ قرقره افتاده است. راه حل این است که پشت ماشین لباسشویی را باز کنید و قرقره را چک کنید. حتماً دفترچه راهنمای کاربر خود را برای دستورالعمل‌های خاص دستگاه خود در مورد نحوه بررسی چرخ قرقره بادقت بخوانید.

ممکن است بتوانید تسمه را دوباره روی چرخ قرقره قرار دهید. اگر تسمه پاره شده باشد، باید آن را با تسمه ای که مخصوص مدل لباسشویی شماست، تعویض کنید.

سوئیچ چرخش

یکی دیگر از دلایلی که ماشین لباسشویی به هم نمی‌خورد یا نمی‌چرخد، باز بودن درب آن است. این یک ویژگی ایمنی برای جلوگیری از آسیب دیدن افراد توسط یک دستگاه چرخش یا هم‌زن سریع است.

گاهی اوقات کلید چرخش خم می شود یا می‌شکند. درب خود را باز بگذارید و کلید چرخش را به صورت دستی فشار دهید. اگر ماشین لباسشویی شروع به چرخیدن کرد، می‌دانید که کلید چرخش آسیب دیده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

شما می‌توانید برای برای تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت خود با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس بگیرید.

روش‌های تعمیر نچرخیدن ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما نمی‌چرخد، عیب‌یابی را با بررسی یکی از این دلایل ساده شروع کنید. اغلب می‌توانید بدون نیاز به تماس با یک متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی خود، به سرعت و به راحتی مشکل را حل کنید.

بررسی منبع تغذیه

یکی از اولین چیزهایی که باید بررسی کنید این است که ماشین لباسشویی برق مورد نیاز خود را دریافت می‌کند. مطمئن شوید که به برق وصل است و فیوز قطع نشده است.

سیم‌های اتصال سیار، قادر به کشش برق کافی برای ماشین لباسشویی نیستند، بنابراین ممکن است ماشین شما بیش از حد گرم و خاموش شود.

ماشین لباسشویی خود را حرکت دهید تا مستقیم به پریز برق وصل شود. اگر این امکان پذیر نیست، با یک برقکار تماس بگیرید تا دوشاخه را دوباره سیم کشی کند تا بتوانید ماشین لباسشویی خود را به پریز برق وصل کنید.

حفظ تعادل بار ماشین لباسشویی

اگر بار نامتعادل است، سعی کنید لباس‌ها را در ماشین لباسشویی مرتب کنید. همچنین به برداشتن برخی از لباس‌ها، توزیع مجدد اقلام و جابه‌جایی بارهای کوچک‌تر در صورت امکان کمک می‌کند.

تنظیم قرارگیری و تراز ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما تراز نیست، ممکن است لازم باشد پایه‌های ماشین لباسشویی خود را تا زمانی که تراز شود تنظیم کنید. اکثر ماشین‌های لباسشویی دارای پایه‌های قابل تنظیم تراز در جلو هستند. پایه‌ها را در ارتفاع مناسب تنظیم کنید. سپس مهره قفل را ببندید تا همه چیز در جای خود ثابت شود.

رفع انسداد شلنگ تخلیه

ماشین لباسشویی خود را از دیوار دور کنید تا ببینید آیا در شلنگ ماشین لباسشویی شما پیچ خوردگی وجود دارد یا خیر. اگر چنین است، پیچ خوردگی را به آرامی صاف کنید.

همچنین، بررسی کنید که آیا انسدادی در شلنگ ناشی از وجود یک جسم کوچک در آن وجود دارد یا خیر. در صورت مشاهده، آن را بردارید. می‌توانید از پشت ماشین لباسشویی به پمپ تخلیه دسترسی داشته باشید. حتماً دفترچه راهنمای کاربر خود را بررسی کنید تا با جزئیات نحوه بررسی پمپ تخلیه آشنا شوید.

ماشین لباسشویی خود را با احتیاط دوباره به دیوار فشار دهید و مراقب باشید که شلنگ کج نشود.

چه زمانی با یک متخصص تماس بگیرید

مواقعی وجود دارد که شما نیاز به یک کمک تخصصی پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال، زمانی که ماشین لباسشویی شما شروع به بوی سوختن می‌کند یا به طور مکرر صدای جدیدی تولید می‌کند.

موارد دیگری نیز وجود دارد که شما نیاز به استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی خواهید داشت. رطوبت بیش از حد در اطراف دستگاه شما که نشانه نشت است و یا لرزش یا تکان شدید که نمی‌توانید خودتان آن را برطرف کنید، از این موارد هستند.

همچنین اگر از مشکل ماشین لباسشویی خود مطمئن نیستید، بهتر است با کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی در منزل سرویس یار تماس بگیرید. در این حالت احتمال دارد به جای رفع مشکل، آن را بیشتر کنید.

از دیگر خدمات تعمیرات لباسشویی سرویس یار، می‌توان به تعمیر کوپلینگ موتور فرسوده، کلاچ بد یا تنظیم صفحه نصب موتور اشاره کرد.

شما می‌توانید با کارشناسان سرویس یار برای دریافت تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی تماس بگیرید. برای این کار می‌توانید با شماره 09123625404 تماس گرفته و یا به سایت سرویس یار مراجعه کنید.

برخی دیگر از خدمات سرویس یار شامل:

تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر اجاق گاز ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر یخچال و … می‌باشد.

 

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *