تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی یکی از مهمترین لوازم برقی است که همیشه مورد استفاده قرارمیگیرد و به همین علت نبود آن میتواند باعث ایجاد مشکل شود.در این مقاله سعی داریم مواردی که چرا جاروبرقی روشن نمی شود را توضیح دهید و سپس راه تعمیر جاروبرقی را نیز به شما آموزش دهیم پس در ادامه با سرویس یار همراه باشید.

از جمله مشکلاتی که میتواند برای دستگاه جاروبرقی شما ایجاد شود این است که در زمان استفاده خاموش شود و دیگر روشن نشود که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله:

  • داغ شدن موتور جاروبرقی: گاهی ممکن است  در اثراستفاده طولانی مدت موتورجاروبرقی دچار مشکل شده و همین علت باعث روشن نشدن جاروبرقی شود. در صورت بروز چنین مشکلی شما حتما باید تعمیر جاروبرقی خود را به متخصصین و کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی بسپارید.
  • وجود مشکل در برد الکتریکی جاروبرقی: یکی از دلایل رایجی که میتواند باعث روشن نشدن جاروبرقی باشد اتصالات برقی یا وجود مشکل در بردالکتریکی است.خرابی و وجود مشکل در ترموستات جاروبرقی: وظیفه ترموستات کنترل دما و میزان فعالیت موتور است و زمانی که دستگاه بیش از حد داغ شود، جاروبرقی به صورت خودکارخاموش شود. گاهی ممکن است ترموستات دچار مشکل شده و فرمان نادرست صادر کند که در این صورت باید برای تعمیر جاروبرقی اقدام کنید.
  • مسدود بودن لوله ی جاروبرقی: ممکن است در حین استفاده از جاروبرقی ،پرز فرش یا زباله ای در لوله ی آن گیر کرده و باعث مسدود شدن آن شود و این امر باعث پایین آمدن قدرت مکش شده و موتور داغ میشود و در نتیجه جاروبرقی خاموش شده و روشن نمیشود.
  • قطع شدن سیم جاروبرقی: در بعضی مواقع ممکن است حین استفاده از جاروبرقی و حمل آن سیم جاروبرقی قطع شود که این امر باعث می شود برق رسانی به موتور انجام نشود ودر نتیجه جاروبرقی روشن نمی شود.قطع شدن سیم جاروبرقی
  • خراب شدن کلیدجاروبرقی: روشن شدن جاروبرقی شما به ولتاژی که از طریق کلید به موتور می رسد بستگی دارد، اگر کلید دچار مشکل شود و ولتاژ به موتور نرسد جاروبرقی شما روشن نمی شود.
  • پر شدن کیسه ی جاروبرقی: گاهی ممکن است علت روشن نشدن جاروبرقی پر شدن کیسه آن باشد . با پر شدن کیسه ی جاروبرقی قدرت موتور آن پایین آمده و باعث داغ شدن موتور می شودو زمانی که موتور داغ شود ، ترموستات دستور خاموشی می دهد و باعث می شود جاروبرقی روشن نشود، در صورت بروز چنین مشکلی احتیاجی به تعمیر جاروبرقی نیست و شما میتوانید با عوض کردن کیسه ی جاروبرقی مشکل را برطرف کنید.
  • آلودگی فیلترهوا جاروبرقی: یکی از مهمترین قطعه های جاروبرقی فیلتر می باشد که در تصفیه هوا نقش مهمی دارد. به مرور زمان و با استفاده طولانی مدت میزان آلودگی در فیلتر بیشتر شده و باعث فشار آمدن به موتور جاروبرقی می شود و همین امر باعث می شود جاروبرقی روشن نشود.

آلودگی فیلترهوا جاروبرقی

  • خرابی پریز برق: زمانی که دو شاخه جاروبرقی را به پریز متصل می کنید و دستگاه شما روشن نمی شود ممکن است به علت قطع بودن پریز برق باشد پس اولین اقدامی که باید قبل از تعمیرجاروبرقی انجام دهید این است که از سالم بودن پریز مطمعن باشید.لازم به ذکر است که با رعایت نکات ایمنی پریز برق را بررسی کنید.
  • وجود مشکل در قطعه رله جاروبرقی: رله یک قطعه کوچک در جاروبرقی است که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان برق است. اگر رله دچار مشکل شود باید برای تعمیرجاروبرقی اقدام کنید زیرا اگر رله مشکل داشته باشد دستگاه روشن نمی شود. در زمان بروز مشکل می توانید رله را تست کرده و از سالم بودن آن مطمعن شوید.

تعمیرات تخصصی انواع جاروبرقی

گاهی ممکن است برای تعمیر جاروبرقی خود دچار مشکل شوید و دسترسی راحتی به نمایندگی تمامی برند هارا نداشته باشید و یا  به علت تحریم برندهایی مانند سامسونگ و الجی نمایندگی نداشته باشند پس برای حل مشکل خود میتوانید تعمیر جاروبرقی خود را به کارشناسان و متخصصین حرفه ای سرویس یار بسپارید. کارشناسان سرویس یار با دانش و تجربه ای بسیار در زمینه تعمیرات لوازم خانگی

این افتخار را دارند که در خدمت شما عزیزان باشند.

سرویس یار حرفه ای ترین تیم تعمیر لوازم خانگی در تهران

برخی دیگر از خدمات سرویس یار شامل:

تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر یخچال و … می باشد .

چرا سرویس یار را برای تعمیر جاروبرقی خود انتخاب کنیم ؟

_ 6گارانتی خدمات

_ متخصصان با تجربه

_ متخصصان مجرب

_ پشتیبانب 24 ساعته

_ هزینه های منصفانه

_ سرعت در ارائه خدمات

جهت ارتباط با مشاوران و متخصصان ما می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09123625404

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *