چگونه از شر بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی خلاص شویم؟

بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی، یکی از مشکلات متداول و آزار دهنده این دستگاه پرکاربرد آشپزخانه است. گاهی این بوی بد، بر روی ظروف پس از شستشو نیز باقی می‌ماند. در این صورت احتمالا مجبور خواهید شد که ظروف را مجددا با دست بشویید که زمان بیشتری از شما خواهد گرفت. بنابراین بهتر است تا در اسرع وقت مشکل را پیدا و بوی بد آن را رفع کنید.

مشکل بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی، عموما یک تا دوسال پس از استفاده از آن بروز پیدا می‌کند و دلایل متعددی دارد. این مشکل در بیشتر موارد نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی به صورت تخصصی ندارد و به سادگی و با رعایت چندین نکته قابل رفع خواهد بود.

در این مقاله به بررسی دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی و نحوه برطرف کردن آن خواهیم پرداخت.

دلایل ایجاد بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی

اگر متوجه بوی نامطبوعی از ماشین ظرفشویی خود شدید، ممکن است یک یا چند مورد از مشکلات زیر را داشته باشید:

آلودگی فیلتر تخلیه

این شایع‌ترین دلیل ایجاد این مشکل است. یک ماشین ظرفشویی بدبو معمولاً نیاز به تمیز کردن دارد. بهتر است در فواصل زمانی منظم، فیلتر تخلیه ماشین را بیرون بیاورید و آن را به خوبی تمیز کنید.

این در حالیست که برخی از افراد حتی نمی‌دانند که یک فیلتر قابل جابجایی در ماشین ظرفشویی آنها وجود دارد. اگر مطمئن نیستید که فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی شما کجاست یا چگونه آن را پاک کنید، دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا آن را بیابید. در بیشتر موارد این فیلتر در ته وان است و نیاز است تا آن را بچرخانید و بیرون بیاورید.

دقت کنید که پاک کردن فیلتر ممکن است واقعاً ناخوشایند باشد. بنابراین مطمئن شوید که دستکش می‌پوشید.

گرفتگی فاضلاب

دیگر دلیل بروز این مشکل، گرفتگی و بوی بد فاضلاب ماشین ظرفشویی است. بوی گرفتگی فاضلاب ماشین ظرفشویی ممکن است بسیار زیاد شود. بنابراین برای جلوگیری از نشت احتمالی باید در اسرع وقت آن را برطرف کنید. در اکثر مدل‌های جدید، ماشین ظرفشویی در صورت گرفتگی لوله تخلیه، زنگ خطر را به صدا در می‌آورد.

اگر فاضلاب ماشین ظرفشویی شما مسدود شده باشد، به کمک حرفه‌ای نیاز دارید. در این صورت برای تعمیرماشین ظرفشویی خود می‌توانید با کارشناسان سرویس یار به شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

گیر کردن باقی مانده غذا در بخش‌های دیگر ماشین ظرفشویی

هنگامی که باقی مانده غذا روی ظروف باشد و آن‌ها را در ماشین قرار دهید، تکه‌های غذا می‌توانند سبد ظروف و نازل‌های اسپری و بازوهای شستشو را مسدود کنند. برای تمیز کردن نازل‌های اسپری و بازوهای شستشو، می‌توانید از برس استفاده کنید.

اینجاست که بحث خوب قدیمی آبکشی ظروف قبل از چیدمان آن‌ها در ماشین ظرفشویی مطرح می‌شود. بسیاری از مردم از این عمل استقبال نمی‌کنند و انتظار دارند که ماشین ظرفشویی این کار را نیز انجام دهد. با این حال، حتی بهترین ماشین‌های ظرفشویی مدرن نیز نمی‌توانند با تجمع مداوم تکه‌های غذا کنار بیایند. اگر برای آبکشی ظروف اذیت می‌شوید، حداقل مطمئن شوید که قبل از جاگذاری ظروف، تمام مواد غذایی را کاملاً از روی بشقاب‌ها پاک کنید.

یادگیری نحوه پاکسازی مرتب ماشین ظرفشویی نیز مهم است. حتی اگر بسیار مراقب باشید، به مرور زمان ذرات ریز غذا در داخل دستگاه شما جمع خواهند شد.

شما می‌توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی دوو خود با شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

مشکل در سیستم فیلتر آب ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما به طور کلی تمیز است و آن را به خوبی نگهداری می‌کنید، ممکن است مشکل بوی نامطبوع در جای دیگری پنهان باشد. یک دلیل بالقوه این است که سیستم فیلتر آب داخلی ماشین ظرفشویی شما آنقدرها عالی نیست یا به خوبی کار نمی‌کند.

همه ماشین‌های ظرفشویی فیلتر آب ندارند. چنانچه ماشین ظرفشویی شما این قابلیت را داشته باشد، پس از گذشت مدت زمانی، ممکن است مواد معدنی موجود در آب سخت را که رسوب آهک تشکیل می‌دهند، به درستی فیلتر نشده باشند. این مشکل، باعث مسدودی لوله‌ها، سوپاپ‌ها و پروانه و سایر قسمت‌های ماشین ظرفشویی از جمله پمپ‌ها خواهد شد.

ماشین ظرفشویی که لوله‌های آن با رسوب آهک مسدود شده باشد، ممکن است بدبو شود. خوشبختانه فیلتر آب ماشین ظرفشویی قابل تعویض است. برای تعویض فیلتر آب ماشین ظرفشویی خود، با کارشناسان سرویس یار تماس بگیرید.

شما می‌توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

نصب نادرست دستگاه

در برخی موارد، خطاهای نصب اتفاق می‌افتد. این خطاها می‌توانند عملکرد و نحوه شستشوی ماشین ظرفشویی را مختل کنند. یکی از این مشکلات مرتبط با نصب، اشکال در جایگذاری و کیفیت شلنگ تخلیه است. گاهی اوقات اگر شلنگ تخلیه به درستی وصل نشود، آب کثیف شستشو می‌تواند به سمت عقب به ماشین ظرفشویی شما سرازیر شود. ممکن است این آب آلوده در کف وان بنشیند و بوی نامطبوعی داشته باشد.

اگر ماشین ظرفشویی خود را به تازگی خریداری و از آن استفاده کرده‌اید و بوی نامطبوعی دارد، دلیل این امر می‌تواند مشکل شلنگ تخلیه وجود داشته باشد. اگر متوجه نشدید کدام شلنگ کجا می‌رود، با تامین کننده ماشین ظرفشویی خود تماس بگیرید و یا از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی کارشناسان ما استفاده کنید.

شما می‌توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات خود با سرویس یار به شماره 09123625404 تماس حاصل فرمایید.

رشد کپک در مهر و موم واشر

با تمام رطوبت و حرارتی که ماشین ظرفشویی شما تولید می‌کند، همچنان می‌تواند بدون تمیز کردن و رسیدگی منظم، به محلی برای رشد کپک و قارچ تبدیل شود. یک منطقه مشترک برای رشد کپک‌ها، داخل لبه‌های مهر و موم واشر است. اگر ماشین ظرفشویی شما بوی بدی می‌دهد، حتما با استفاده از یک پارچه مرطوب و صابون، درزگیر درب را بازرسی و تمیز کنید.

چرا ماشین ظرفشویی بوی تخم مرغ گندیده می‌دهد؟

از دلایل مطرح شده در ابتدای این مقاله، برخی از آن‌ها موجب می‌شوند که ظروف و خود ماشین، بوی تخم مرغ گندیده بدهند. جدا از مشکل گرفتگی فیلتر، بوی تخم مرغ فاسد ممکن است از شلنگ تخلیه فاضلاب باشد. شما باید شلنگ را از دستگاه خود جدا کنید تا ببینید چه چیزی در آن وجود دارد.

همچنین گاهی اوقات بوی تخم مرغ های فاسد در واقع از واشر درب است. به این معنی که درزگیر لاستیکی سیاه رنگ که درب ماشین ظرفشویی را در حین شست و محکم نگه می دارد، آلوده شده است. ذرات غذا می توانند در طول زمان روی این واشر جمع شوند و بوی تخم مرغ گندیده ایجاد کند. به همین جهت است که کارشناسان سرویس یار توصیه می‌کنند تا واشر را با آب گرم و به صورت دوره‌ای پاک کنید.

چنانچه نتوانستید بوی نامطبوع را برطرف کنید، می‌توانید جهت درخواست تعمییرات خود از طریق سایت سرویس یار و یا تماس با شماره تلفن 09123625404 درخواست خود را همین حالا ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت خدمات تعمیر مورد نیاز شما را در محل انجام خواهند داد.

برخی دیگر از خدمات سرویس یار شامل:

تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر اجاق ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر یخچال و … می‌باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *