علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ویرپول

خانه - ماشین لباسشویی - علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ویرپول
علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ویرپول
فهرست مطالب

اگر برند لباسشویی‌تان ویرپول است و اخیرا مشکل تخلیه نشدن پیدا کرده است، صفحه درستی را باز کرده‌اید.✌🏻

تکنسین تخصصی سرویس یار در کنار شما است تا شما را در رفع مشکل همراهی کند. ما در ادامه به زبان ساده تمام مواردی که ممکن است منجر به عدم تخلیه لباسشویی ویرپول شوند را توضیح می‌دهیم تا شما بتوانید علت ایجاد این ایراد را پیدا کرده و آن را حل کنید. سپس اگر امکان رفع خرابی توسط شخص شما وجود داشته باشد، قدم به قدم نحوه تعمیر بخش تخلیه لباسشویی را به شما می‌گوییم.

چنانچه تعمیر نیازمند تخصص ویژه‌ای بود شما را به نمایندگی محصولات ویرپول ارجاع می‌دهیم یا در صورت دلخواه می‌توانید از طریق کانال‌های ارتباطی از ما درخواست اعزام نیروی متخصص کنید. نرخ تعمیر توسط سرویس یار با توجه به نوع خرابی، قطعات مورد نیاز و وقتی که صرف تعمیرات شده است، مشخص می‌شود.

با ما همراه شوید تا بدانیم علت عدم تخلیه لباسشویی شما از چیست…

خدمات سریع سرویس یار: تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در تهران+گارانتی خدمات

تخلیه ماشین لباسشویی ویرپول چگونه است؟

ابتدا بهتر است کارکرد این بخش از لباسشویی را بدانید. تخلیه لباسشویی در واقع یک شیلنگ مخصوص است که از طریق لوله‌کشی به سیفون یا فاضلاب سینک ظرفشویی متصل می‌‌شود. وظیفه این قسمت انتقال آب وارد شده به خارج از لباسشویی و ریختن آن درون فاضلاب است. این شیلنگ احتمال دارد در اثر کارکرد زیاد، پارگی، گرفتگی و دیگر موارد این چنینی دچار اختلال شود و نتواند آب را از لباسشویی خارج کند. چنین اتفاقی را عدم تخلیه لباسشویی می‌گویند.

چرا آب ماشین لباسشویی ویرپول تخلیه نمیشود؟

علت عدم تخلیه لباسشویی ویرپول چیست؟

اصلی‌ترین عامل عدم تخلیه لباسشویی ویرپول تاریخ انقضای شیلنگ تخلیه است!

شیلنگ تخلیه چون در تماس دائم با اب و مواد شوینده است، در خطر پوسیدگی و پارگی در اثر ورود جامدات از طریق جریان عبور آب قرار دارد. اگر به موقع اقدام به تعویض شیلنگ تخلیه نکنید به زودی شاهد عملکرد نادرست و عدم تخلیه آن می‌شوید.

پس اگر علت مشخصی برای مشکل عدم تخلیه لباسشویی‌ تان پیدا نمی‌کنید، بهتر است شیلنگ را تعویض کنید. این عملیات از عهده خودتان برنمیاید و نیازمند نیروی متخصص است. به همین دلیل بهتر است سراغ تکنیسین های سرویس یار بروید.

بیشتر بخوانید: لیست کامل برنامه های شستشو لباسشویی ویرپول

نکات مهم درباره شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی:

  1. در فصول سرد سال، روزهایی که دمای هوا بسیار پایین و هوا سرد است، شیلنگ تخلیه لباسشویی ویرپول را بررسی کنید. امکان یخ زدگی و ترکیدگی آن وجود دارد. یکی از دلایل عدم تخلیه لباسشویی ویرپول در فصول سرما همین یخ زدگی است.
  2. چنانچه متوجه پارگی، پوشیدگی و سوراخ شیلنگ تخلیه شدید با استفاده از انواع چسب‌ها (چسب برق، نواری، یک دو سه و ..) سعی در بازسازی ان نکنید چون نهایتا چند روز دوام می‌آورد و دوباره این مشکل فراتر از دفعه اول بازمی‌گردد. در مواجه با آسیب این قسمت بهترین تصمیم، تعویض شیلنگ است.

شایع ترین دلایل عدم تخلیه لباسشویی ویرپول 

چند مورد ساده هنگام استفاده از لباسشویی هستند که اگر رعایت نشوند به مرور موجب عدم تخلیه لباسشویی ویرپول می‌شوند. در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم:

گرفتگی یا آسیب پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ویرپول

گاهی اوقات پمپ تخلیه لباسشویی در اثر اشیاء دچار انسداد یا شکستگی می‌شود. انسداد پمپ آب را می‌توان با تمیز کردن رفع کرد، اما اگر پمپ دچار شکستگی شده باشد نیاز به تعویض قطعه توسط متخصصین ویژه محصولات ویرپول است.

خفه شدن محل خروج آب در لباسشویی ویرپول

تجمع کرک لباس‌ها یا تکه لباس‌های کوچک در محل خروج آب درون لباسشویی منجر به عدم خروج و ماندن آب درون دیگ لباسشویی می‌شود. این اتفاق البته به ندرت پیش می‌آید.

بیشتر بخوانید: علت آبگیری نکردن لباسشویی ویرپول

ریختن بیش از حد مواد شوینده درون جا پودری لباسشویی ویرپول

مطمئنا شما هم به اشتباه گمان می‌کنید هرچقدر مواد شوینده بیشتر درون جاپودری بریزید، لباس‌هایتان بهتر شسته می‌شوند، اما بای بگوییم که چنین نیست! شما با اینکار اشتباه فقط حساسیت سنسورهای لباسشویی ویرپول را بالا می‌برید تا لباسشویی به صورت اشتباه، احتمال وجود لباس‌های بیش از حدی درون دیگ خود دهد و آب زیادی را درون دیگ جمع‌آوری کند، چنین عملی نهایتا منجر به باقی ماندن آب درون دیگ می‌شود. لطفا در ریختن مواد شوینده اعتدال را رعایت کنید و از شوینده‌های باکیفیت و مخصوصی که کف کمی تولید می‌کنند استفاده کنید تا سنسورهای ماشین عملکرد اشتباهی انجام ندهند. با حل این قصور و عدم استفاده تفریطی از شوینده‌ها، خودتان می‌توانید عدم تخلیه لباسشویی ویرپول خود را رفع کنید.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی ویرپول

ریختن لباس در کاسه لباسشویی ویرپول بیش از اندازه و استاندرد ماشین

ریختن لباس‌های زیاد درون لباسشویی و همچنین ریختن لباس‌های نابرابر و غیر همسان مثل روفرشی و یک یا چند تکه لباس، باعث عدم تخلیه آب و تجمع آب درون کاسه می‌شود. حتما هنگام ریختن لباس‌ها به وزن کل آن‌ها همچنین همسان بودن آن‌ها دقت کنید.

نوسانات برقی در ماشین لباسشویی ویرپول

اگر محل زندگی‌تان با کمبود برق و قطعی‌های دائم مواجه است، ممکن است گاها لباسشویی شما با مشکل عدم تخلیه مواجه شود. نوسانات برقی عملکرد صحیح لباسشویی را حین کار مختل می‌کند.

بیشتر بخوانید: علت نشت آب از جا پودری ماشین لباسشویی ویرپول

عدم تخلیه لباسشویی ویرپول ربطی به برد دارد؟

برد لباسشویی اصلی‌ترین بخش لباسشویی است؛ چون تمام تنظیمات در این محل انجام می‌شود. چنانچه اختلالی در کارد برد پیش بیاید یا اینکه تنظیمات آن دستکاری شود، اولین مشکلی که در کارکرد ماشین به وجود می‌آورد، عدم تخلیه لباسشویی ویرپول است. تعمیر و تعویض این قطعه به هیچ عنوان کار شما نیست و بایستی حتما ان را به تعمیرکار متخصص بسپارید. تعمیر و تعویض این قطعه به نسبت هزینه‌بردار است؛ پس حتما نزد تعمیرکاری بروید که در حرفه خود تجربه و مهارت کافی را داشته باشد و از قطعات فیک برای سود بیشتر استفاده نکند.

راه های ارتباطی با سرویس یار

در هر ساعت از شبانه روز کافیست فقط با شماره ۰۲۱۴۴۸۱۰۲۶۲ تماس بگیرید تا همکاران ما را در بخش تعمیرات ماشین لباسشویی ویرپول شما را راهنمایی کنند.

نوشته های مرتبط

نظرات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیر.