نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در تهران


شماره نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک

☎️ ۰۲۱۴۴۸۱۰۲۶۲ ☎️

یکی از دلایل رایج خراب‌شدن ماشین ظرف‌شویی  و نیاز بودن به تعمیر ماشین ظرف‌شویی استفاده بیش از حد از آن، تمیز نبودن دستگاه، نوسانات برقی و نشتی آب نیز است.

نباید اهمیت سرویس منظم و نگهداری درست از ماشین ظرف‌شویی را نادیده بگیریم، زیرا این دو مورد علاوه بر افزایش عمر دستگاه، بهبود در کارکرد آن را نیز به همراه دارد.

استفاده از سرویس دوره‌ای برای تعمیر ظرف‌شویی، خسارت جدی به قطعات این وسیله وارد نمی‌کند و در نتیجه نیاز به تعویض قطعات فابریک ندارد.

ما مشکلات شایع در انواع مدل‌های ماشین ظرف‌شویی را برای شما توضیح خواهیم داد تا در صورت بروز هر یک، بدانید چه کاری باید انجام دهید.

با ما همراه باشید…

علائم شایع در خرابی ماشین ظرف‌شویی مجیک چیست؟

 • ظروف از داخل ماشین ظرف‌شویی کثیف بیرون می‌آیند.
 • آب ماشین ظرف‌شویی به خارج آن نشت می‌کند.
 • ماشین ظرف‌شویی ظروف را خشک نمی‌کند.
 • ماشین ظرف‌شویی بوی نامطبوعی دارد.
 • ظرف‌شویی شروع به کار نمی‌کند.
 • ماشین ظرف‌شویی به‌درستی خالی نمی‌شود.
 • بر روی ظروف کریستالی لکه‌های سفید ایجاد می‌شود.
 • ماشین ظرف‌شویی شما سروصدای زیادی ایجاد می‌کند.

تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی مجیک در تهران با گارانتی ۶ ماهه

همچنین بخوانید: عیب‌یابی مشکلات رایج در تعمیر یخچال

دلایل خرابی ماشین ظرف‌شویی مجیک

به دلایلی مختلف، دستگاه ماشین ظرف‌شویی ممکن است با اشکالات و نقص‌هایی روبرو شود که باعث مشکلات در فرایند شستن ظروف می‌شود. این مشکلات و خرابی‌ها ممکن است به دلیل موارد زیر به وجود آید:

 • پر کردن ماشین ظرف‌شویی بیش از حد اصولی
 • عدم تعویض منظم و دوره‌ای فیلتر دستگاه
 • تمیزنکردن مداوم دریچه ماشین ظرف‌شویی
 • عدم استفاده از فیلتر تصفیه آب ورودی دستگاه
 • عدم گندزدایی و تمیزی داخل ماشین ظرف‌شویی به‌صورت منظم
 • استفاده طولانی‌مدت از ماشین ظرف‌شویی
 • تمیزنکردن درپوش و درزگیرهای ماشین ظرف‌شویی
 • عدم تعمیر سبدها و قفسه‌های ظروف در صورت بروز مشکل
 • عدم توجه به جنس و نوع ظروف در انتخاب برنامه شستشو
 • نوسانات برق شهری و ضربه خوردن دستگاه
 • روشن و خاموش‌کردن بی‌دلیل دستگاه
 • فشاردادن پی‌درپی و بدون دلیل به دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی

☎️ ۰۲۱۴۴۸۱۰۲۶۲ ☎️

 

 

تعمیر ظرفشویی مجیک در تهران

سایر خدمات سرویس یار: نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

نحوه تشخیص مشکلات و زمان تعمیر ماشین ظرف‌شویی شویی مجیک

مشکلات و خرابی‌های رایج در ماشین ظرف‌شویی و نیازمندند بودن به تعمیر ماشین ظرف‌شویی به طور معمول با نشانه‌ها و علائمی همراه هستند که از طریق آنها می‌توان به دلیل خرابی دستگاه پی برد. برخی از این نشانه‌ها و علائم عبارت‌اند از:

↩️ صداهای غیرعادی از دستگاه

با کارکردن ماشین ظرف‌شویی، به طور پیوسته صداهای نرمالی شنیده می‌شود. اما در برخی موارد، صداهای غیرمعمول و عجیبی شنیده می‌شود که نشان از وجود مشکل در دستگاه است و باید تعمیر ماشین ظرف‌شویی را به افراد ماهر سپرد. برخی از این صداها و مشکلات عبارت‌اند از:

↩️ صدای سوت و خراب‌شدن پمپ تخلیه

صدایی شبیه سوت کشیدن از موتورپمپ تخلیه یک علامت اولیه برای خرابی پمپ است. این صدا به دلیل برخورد جسمی به دیواره پمپ یا پروانه دستگاه ایجاد می‌شود. برای اصلاح این مشکل، محفظه پمپ تخلیه را بررسی کنید و در صورت گیرکردن جسمی مانند قطعه فلزی یا شیشه‌ای در آن، آن را خارج کنید. اگر درون پمپ جسم خارجی وجود نداشته باشد، پمپ باید تعمیر یا تعویض شود و بهتر است از یک تکنسین ماهر برای تعمیر ماشین ظرف‌شویی خود کمک بگیرید.

↩️ ایجاد سروصدای اضافی و خرابی بازوی آبپاش

یکی از دلایل دیگر بروز صدای نامعمول در ظرف‌شویی، می‌تواند خرابی بازوی آبپاش باشد. در این حالت، نیاز است تا بررسی شود که بازو به‌درستی دور محور خود می‌چرخد و لق نمی‌زند. اگر بازو به هر دلیلی خراب شود، عملکرد ظرف‌شویی ممکن است به طرز قابل‌توجهی کاهش پیدا کند و ظروف شسته شده کثیف باقی بمانند.

↩️ صدای ساییده شدن با ایراد در یاتاقان‌ها

یاتاقان، قطعه‌ای مکانیکی است که در قسمت بازوی اسپری نصب می‌شود. به‌منظور بررسی مشکلات یاتاقان، باید بازوی اسپری را بچرخانید. درصورتی‌که با راحتی نچرخد، نشانه‌ای از مشکلات در حلقه‌های یاتاقان وجود دارد و به تعمیر نیاز دارد.

↩️ صدایی شبیه هواپیما در موتور

 بعضی‌اوقات پس از اتمام کار و خالی‌کردن محل، یک ‌صدای ضعیف از دستگاه مشاهده می‌شود که در ادامه آن صدا به‌شدت زیادی افزایش پیدا کرده و شباهتی با صدای هواپیما پیدا خواهد کرد. در این شرایط به‌طورقطع موتور دستگاه خسارت‌دیده است و برای رفع مشکل موتور، بهتر است از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

↩️ صدای زوزه‌کشیدن و ایراد در پمپ و بازوی آبپاش

 یکی از مشکلات رایج در ماشین‌های ظرف‌شویی، به‌وجودآمدن صدای زوزه است که دو عامل ممکن است داشته باشد. اولین عامل ممکن است مربوط به گیر کردن اشیا داخل ماشین ظرف‌شویی باشد. زباله و باقی‌مانده‌های غذایی در پمپ ماشین ظرف‌شویی جمع شده و نیاز به تخلیه دارند. دومین عامل ممکن است به دلیل خرابی بازوی آبپاش باشد. در این صورت، آبپاش ماشین ظرف‌شویی خراب شده است و لازم است تعمیر شود.

↩️ صدایی شبیه به بوق ماشین و عدم آبگیری ظروف

علت احتمالی بروز این مشکل عدم تأمین آب برای ماشین ظرف‌شویی است که می‌تواند ناشی از بسته‌بودن شیر آب یا اتصال نامناسب شلنگ ورودی باشد. قطعات هیدروستاتیکی ماشین نیز ممکن است دچار مشکل شده و باعث ایجاد مشکلی در عملکرد دستگاه شود.
علاوه بر این، شیر برقی همچنین می‌تواند خرابی داشته باشد که در نتیجه باعث خاموش ‌شدن ماشین و بوق ‌زدن آن می‌شود. در نهایت، شلنگ‌های ورودی نیز ممکن است به دلیل خرابی یا اتصال نامناسب، تداخلی در آبگیری داشته باشند و این باعث ایجاد مشکلات در عملکرد دستگاه می‌شود.

↩️ عملکرد نامناسب دستگاه

مشاهده علائم خرابی قطعات در دستگاه ظرف‌شویی، به معنای کارکرد نامناسب آن است. ظرف‌شویی برای شستن و تمیز کردن ظروف استفاده می‌شود، اما در برخی حالت، عملکرد خوبی ندارد و آثار لک، سفیدک و کدر شدن روی ظروف مشاهده می‌شود. این مشکلات عموماً به‌خاطر خرابی قطعات و آسیب فنی ایجاد می‌شود، اما در برخی موارد، ممکن است به دلیل استفاده از محصولات شوینده نامناسب یا تنظیمات نادرست دستگاه نیز باشد.

↩️نشت آب از زیر ماشین

هرگونه خرابی یا نشت آب از زیر ماشین ظرف‌شویی می‌تواند به علت‌های متنوعی باشد که می‌توان به بخش‌های مختلف دستگاه آسیب بزند؛ بنابراین، برای جلوگیری از آسیب به بخش‌های دیگر دستگاه، لازم است به‌سرعت ماشین ظرف‌شویی را تعمیر کنید.

این نشتی ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • فرسودگی و کهنگی واشر لاستیکی حاشیه درب ماشین ظرف‌شویی
 • خرابی و نقص در شیر ورودی آب دستگاه
 • بروز نقص در محفظه مواد شوینده ماشین ظرف‌شویی
 • تلف شده و آسیب‌دیده بازوی آبپاش و اسپری‌کننده آب
 • وجود مشکل در سوئیچ شناور ماشین ظرف‌شویی
 • خرابی شیلنگ‌ها و همچنین اتصالات شیلنگ‌ها در دستگاه

02144810262

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی مجیک در تهران

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال ساید بای ساید در محل

نشانه‌های مشکلات الکتریکی و الکترونیکی ماشین ظرفشویی مجیک

ماشین ظرف‌شویی عبارت است از یک ساختار الکتریکی متشکل از اجزا و قطعات مختلفی که هر کدام نقش وظیفه خاص و حیاتی خود را در عملکرد دستگاه دارند.

عملکرد صحیح و هماهنگی این قطعات الکترونیکی باعث روشن‌شدن و عملکرد صحیح ماشین می‌شود.

جایگاه مرکزی این اجزا قرار دارد بر روی برد ماشین که همانند مغز انسان، مسئولیت ارسال دستورات و سیگنال‌های مختلف به‌تمامی اجزا و بخش‌های ماشین را دارد.

با خرابی هر یکی از قطعات الکتریکی، عملکرد دستگاه به خطر می‌افتد و ماشین روشن نخواهد شد. در چنین شرایطی، نیازمندیم به تکنسین ماهری که بتواند دستگاه را تحت بررسی قرار داده و خرابی را تشخیص دهد.

۱- عدم روشن‌شدن دستگاه

عوامل رایج و شایع برای عدم روشن‌شدن ماشین ظرف‌شویی شامل موارد زیر است:

۲- قطع‌شدن جریان برق

قبل از روشن‌کردن ماشین ظرف‌شویی، باید بررسی کنید که آیا برق دارد یا خیر. به‌منظور جلوگیری از مشکلات ناشی از نوسانات برق، مناسب است در ساعاتی که مصرف برق بیشتر است، از دستگاه استفاده نکنید.

۳- خرابی سکتور یا سوئیچ الکترونیکی

در اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی جدید، سوئیچ یا سلکتور الکترونیکی به‌صورت لمسی استفاده می‌شود. اما در نوع قدیمی‌تر این ماشین‌ها، از سلکتور‌های فیزیکی استفاده می‌شود. وظیفه سلکتور انتخاب حالات مختلف فرایند شستشو را بر عهده دارد. اگر سلکتور خراب شود یا دکمه آن باز نشود، ممکن است ماشین روشن نشود.

۴- خرابی رله استارت ماشین ظرف‌شویی

وظیفه رله استارت که بر روی موتورپمپ اصلی نصب شده است، این است که قبل از شروع به کار موتور، باید برق لازم برای ماشین ظرف‌شویی را تأمین کند. در نتیجه، خرابی رله استارت نیز می‌تواند علت عدم روشن‌شدن دستگاه باشد.

۵- باز ماندن‌ درب دستگاه ظرف‌شویی

گاهی به دلیل نامنظم‌بودن ظروف، درب کاملی بسته نمی‌شود و نمونه دستگاه نیز فعال نشود.

۶- بروز ایراد در کنترل الکتریکی یا تایمر

کنترل الکتریکی یا تایمر نشان می‌دهد که وظیفه آن تنظیم زمان مراحل شستشو است. اگر هر یک از این دو قطعه خراب شود، ماشین ظرف‌شویی شما روشن نمی‌شود. بهترین حل در این شرایط این است که یک تکنسین ماهر و کارآزموده ماشین ظرف‌شویی را تعمیر کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک با ضمانت نامه معتبر

مجموعه سرویس یار با داشتن کادر فنی معتبر و امکان ارائه خدمات به کل مناطق ۲۲ گانه تهران، تمامی فعالیت های خود را برای مشتریان گرامی با ضمانت نامه معتبر تضمین می‌کند.

02144810262

تعمیر ظرفشویی مجیک در محل

خراب شدن و بر خوردن به مشکل لوازم الکترونیکی در منزل مسئله ای است که برای همه خانواده ها ممکن است پیش بیاید. تعمیر این لوازم در محل یا منزل یکی از بهترین راه ها برای راه اندازی مجدد وسیله خراب شده است تا حمل آن به محل تعمیرگاه.

سرویس یار با سرویس کاران مجرب خود، ظرفشویی مجیک را در منزل با کمترین کثیف کاری تعمیر میکند.

سوالات متداول

دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی مجیک چیست؟

عدم روشن شدن ماشین ظرفشویی مجیک ممکن است به دلیل مشکل در تامین برق باشد. ابتدا، بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی به صورت صحیح به منبع برق متصل شده است و آیا برق در محل قطع نشده است. همچنین، مطمئن شوید که سیم برق و پریز به درستی کار می‌کنند و دکمه روشن و خاموش ماشین ظرفشویی به درستی فشار داده شده است.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی مجیک چیست؟

بوی بد ماشین ظرفشویی به دلیل رسوبات یا باقی مانده مواد غذایی میتواند باشد. اما بهتر است یه سرویس کار بررسی بکند تا علت اصلی را پیدا کند.

سرویس یار با بازدید رایگان علت اصلی  بوی بد را تشخیص می دهد.

چرا ظروف بعد از شستشو در ظرفشویی مجیک لک دارند؟

به دلیل استفاده از محصولات شستشو یا نقص در عملکرد ماشین ظرفشویی می‌باشد. ممکن است مقدار مناسبی از محلول شستشو استفاده نشده باشد، یا مسیر پخش آب درست نباشد، یا اینکه فیلترها یا نازل‌ها کثیف شده باشند. همچنین، استفاده از آب سرد یا برنامه‌های

چرا ظرفشویی مجیک صدای زیادی دارد؟

صدای زیاد در ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل مشکل در قطعات ماشین، مانند روتورهای شستشو یا پمپ‌های آب، یا نیاز به روان کردن قطعات مکانیکی باشد.

چرا دکمه های ماشین ظرفشویی کار نمی کنند؟

عدم کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرفشویی می‌تواند مشکلات فنی مربوط به دکمه‌ها یا مدارهای الکترونیکی، یا اتصالات بین دکمه‌ها و مدارهای الکترونیکی باشد.

چرا دکمه استارت ماشین ظرفشویی مجیک کار نمیکند؟

اگر دکمه استارت ماشین ظرفشویی مجیک کار نمی‌کند، ممکن است مشکلی در دستگاه الکترونیکی کنترل ماشین وجود داشته باشد، مثلاً شکستگی یا قطع شدن مدارهای الکترونیکی.

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی مجیک چیست؟

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ممکن است به عوامل گوناگونی بازگردد، از جمله نقص در سیستم گرمایشی ماشین، استفاده از برنامه‌های شستشوی نامناسب و…

02144810262

کلام پایانی

سرویس یار با تعمیر ماشین ظرف‌شویی مجیک تهران و کیفیتی عالی، بهترین گزینه برای رفع مشکلات شماست. با استفاده از قطعات اصلی و قابل‌اعتماد، با ماشین ظرف‌شویی خود می‌توانید به آرامش و راحتی در زندگی خود دست پیدا کنید. در سرویس یار، اهمیت به مشتریان در صدر تمامی اولویت‌ها قرار دارد و هدف ما بر آن است که شما از خدمات ما رضایت کامل را کسب کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *